Welcome to the home of kino-fogol.kiev.ua

Чужий проти Хижака: хто б не переміг... ми програємо

Ну що ж, я саме так і гадав: люди таки втнуть щось таке, що змінить усталений хід давнього двобою Хижаків проти Чужих, точніше, полювання Хижаків на Чужих. Цього разу люди знову довели, нібито вони також на щось здатні і мають честь зватися воїном на рівні з самими Хижаками. Щоправда з людей при цьому залишився лише один, а позаяк ви, глядачі, будете знати, що лишиться лише один, то дуже легко його вирахуєте ще з самого початку.

Отже, Хижаки починають і... програють перший раунд з рахунком 2:1, у той час як команда людей, яка мала б грати роль усього лише приманки та їжі для здобичі, здобуває одне очко й собі, таким чином отримуючи право виступати на боці команди мисливців, що дає єдиний шанс вижити. До того ж американці знову не встояли перед спокусою черговий раз побути рятівниками нашого світу та цивілізації, і тому вигадали баєчку, буцімто останній з мисливців-Хижаків у разі повної і не заперечної перемоги Чужих запускає механізм, добре відомий ще з першого "Хижака", але цього разу потужніший і призначений для цілковитого знищення Чужих, яких наразі аж надто розвелося. При цьому "під гарячу руку" попадає і людська цивілізація. Хоча мені й не зовсім зрозуміло, навіщо Хижакам отак одразу знищувати "підгодоване місце для полювання" і як вони у такому випадку збираються відкривати новий сезон 100 років потому?

Що? Чому 100 років? Ну а що ж ви думали? Виявляється, у Хижаків прийнята така собі 10-20-річна система числення - тобто рахують вони від одного до 20, тільки цифри називають якось по-своєму. І саме тому запущений механізм піраміди, яка, власне, й служить місцем для полювання, видозмінює її зсередини кожні 10 хвилин, таким чином створюючи лабіринт не тільки у просторі, а ще й у часі. Сама по собі ідея не така вже й нова, от тільки знову муляє очі той дрібний факт, що якщо рік - це цілком об'єктивна система числення, позаяк рік відповідає одному повному оберту планети навколо сонця, то хвилина - це вже суто людський, суб'єктивний проміжок часу. Тому хай навіть Хижаки вміють рахувати до десяти чи до двадцяти, а з якого це дива у них хвилини такі самі, як і в людей - це вже досить дивно. Ну, хіба що якщо допустити, що самі Хижаки ці хвилини й вигадали. Хоча історично таке допущення буде дещо сумнівним, бо ж я не пригадаю ніяких контактів цивілізацій обох Америк з цивілізаціями Старого Світу та Азії. Загалом, розмірковувати та будувати різні припущення можна довго - матеріал досить цікавий, хоча й дуже бідний.

Так, незважаючи на існування щонайменше 5 окремих кіноісторій з обох сторін, кіно про протистояння цих двох сторін виявилося дуже коротким - аж надто коротким, я на мою нескромну думку. Тим більше що чималу частину екранного часу займає "вступ", за якого аж ніяк не можна більш менш близько познайомитися з головними героями та почати їм співчувати. Тому вступ наче й є, але цій його зовсім не досягнута і тому наявність такого вступу відверто сумнівна.

Сама же бійка починається ходом у відповідь з боку Чужих, що одразу ж приносить їм два очка, тобто два вбитих Хижака - як я вже й написав вище. Залишається... тримаєтеся! - залишається один! Тобто вони, Хижаки, такі собі круті хлопи - полізли втрьох у Чуже кубло, ними ж, Хижаками, й створене, і одразу ж втратили двох своїх. Гей! А як же глядач?! А де ж грандіозна битва "стінка на стінку" з використання усіх видів зброї з обох сторін?! Ану поверніть мені мої гроші, витрачені на квиток!

Так-так: Хижаків було усього троє, причому двох з них було вбито у перші, здається, секунди бою. Та, власне кажучи, бій ще й не почався, а більшість Хижаків ми, глядачі, вже втратили. Зате тепер зрозуміло, чому фільм триває усього півтори години: цілком очевидно, що бюджету не вистачило не те що на кінозірок класу "А", а й на більш менш пристойні декорації - так пірамідка ну зовсім дрібна зовні і страшенно захаращена та не велична зсередини, а також на постановку бойових сцен, з-за яких, власне кажучи, і мало хоч якийсь сенс узагалі дивитися це кіно.

Так, бойові сцени відверто програють як першому "Хижаку", так і більшості "Чужих". Бійки постійно відбуваються у якійсь напівтемряві і там майже нічого не можна розгледіти. Тим більше що кіно, схоже, позіціонується по найдоступнішому рейтингу, тому ні крові, ні розірваних тіл нікого з трьох рас не видно, а якщо й натякається на щось таке, то одразу ж камера сором'язливо втуплюється у вкриту пилюкою стінку тієї "стародавньої піраміди".

Щоб таки завершити цю писанину, можна згадати відверто недоладну кінцівку фільму, коли матку Чужих... гм! просто топлять в океані, прив'язавши її ціпом до якоїсь бочки. Відверто кажучи, я щось не пригадую щоб Чужим був потрібен кисень і їх можна було втопити. Так само недоречним і надуманим виглядає вилуплення нового Чужого з останнього з трьох Хижаків, який також загинув і якого забрали "свої" на свій корабель. А прилетіло їх там чимало і тому дуже дивно, чого це вони не виловили того останнього, але найголовнішого Чужого і не посадили назад там де й був. Ну, нехай будемо вважати, буцімто вони вирішили поважати людей як рівних собі і більше не використовувати їх як поживу для своєї здобичі. І така обставина настільки їх засмутила, що вони навіть не подумали перевірити свого загиблого на наявність у ньому личинки Чужого? Ну-ну... Такі от собі бідолашні Хижаки - за останні сто років зовсім розучилися полювати на Чужих. А зважаючи на те, що дії "Хижаків" відбуваються вже у минулому відносно року 2004-го, а дії "Чужих" навпаки у майбутньому, то слід припустити, що перемога команди людей призвела до повного зникнення Хижаків зі вселенської арени.

Хоча, звісно: мода на сіквели та відповідна мода на "відкриті" закінчення фільмів дає надію сподіватися на появу "Чужого проти Хижака 2". Можливо тоді ми, глядачі, отримаємо повноцінні дві годити затятої бійки, нехай навіть вже між трьома расами, але вже точно зі значно видовищнішими бійками. Чим там закінчився останній "Чужий"?

Про кино обзоры
Date Created: Thu Jun 9 21:42:13 2016